{ Antetli & Zarf }


Antetli & Zarf

Antetli Kağıtlar Ve Tasarımı 

Antetli kağıtlar, firmaların diğer firmalarla yazışmalarında ve anlaşmalarında kullandıkları kağıtlardır. Üstünde logo ve firma iletişim bilgilerinin yer aldığı, baskılı ürünlerdir. Firmaların, günlük çalışma hayatlarında en fazla kullandıkları baskılı materyallerden birisidir. 

Antetli kağıtlar, en az firmanın markası kadar önemlidir. Çünkü hem firmayı temsil ederler; hem de potansiyel müşterilere, firma hakkındaki ilk izlenimi oluştururlar. Unutulmamalıdır ki; antetli kağıtlarınız, şirketin; pazarlama, satış ve hatta iletişim stratejileri hakkında insanlara fikir verir. Kötü tasarımlı bir antetli kağıt, insanların sizin yapmakta olduğunuz işinizde de yetkin olmadığınızı düşünmelerine sebebiyet verebilmektedir. 

Antetli Kağıtların Basım İşlemleri 

Antetli kağıtlar, aynı kartvizitler gibi; tek renkten, dört renk seçeneğine kadar basılabilmektedir. Renk sayısı arttıkça, baskı maliyeti ve antetli kağıt baskı fiyatları da artmaktadır.

Öncelikle, yapılan grafik çalışmasıyla; antetli kağıt basım işlemleri için, firmanın logosu veya amblemi yoksa; tasarlanmaktadır. Tasarım var ise, orijinal diasından bilgisayarda taratılarak; tasarıma hazır bir hâle getirilir. Genelde, antetli kağıt basımı sırasında; kuşe, A4 veya 1. hamur kağıtlar tercih edilebilmektedir. A4 ebadında seçilmesinin nedeniyse, genelde var olan dosyalara; fax, fotokopi gibi kullanılan kağıt ölçülerine uyum sağlamasıdır.

Antetli kağıt baskısı için; özel kesimler ya da hologram baskılar, gofre veya varak uygulamaları yapılabilmektedir. Bu özel tasarım uygulamaları, antetli kağıt baskı fiyatları üzerinde etki etmekte ve özel fiyatlandırmalar yapılmaktadır. 

Antetli kağıtlar, firmaların kurumsal yapıları için; oldukça değerlidir. Basılı evrakların tamamı, piyasadaki firma imajını tazeler ve de geliştirir. Kaliteli antetli kağıt basımı ve iyi bir basımeviyle çalışmak, sizlere daima artı bir değer katacaktır.