{ Magnet }


Magnet

 

 

Magnet Basımı 

Buzdolaplarında çok sık kullanılan magnetler, bir çok yerde kullanılan dekor ürünüdür. Arkası mıknatıslı, ön tarafı ise farklı renk,şekil,boyut ve yapıda olan magnetler reklam amaçlı da kullanılabilir. Magnet kullanımı giderek artmakta. İstanbul baskıda en kaliteli magnetleri en uygun fiyata satın alabilirsiniz. Dekoratif amaçla kullanabileceğiniz magnetleri farklı çeşitler arasından seçebilirsiniz.  

Magnet Baskı 

Magnetler dolabınızda veya metal eşyalarınızda şık duran baskılı materyallerdir. Genel olarak en çok evlere hizmet veren lokantalar, büfeler, tüpçüler, su bayileri ve esnaflar tarafından kullanılır. Buzdolabında ya da metal, mıknatısın tutunabileceği yapılarda sabit kaldığından ötürü göze hitap eder ve kaybolmaz. Bu yüzden magnetler etkili bir reklam aracıdır.

Magnet baskısı, sizlerin tercihine göre seçilebilir. Magnet çeşitleri kare, yuvarlak veya dikdörtgen şekillerde yapılabilir. Magnet basımı için tasarım bilgisayar ortamında oluşturulur. Oluşan tasarım baskıya alınır ve tasarıma uygun olan kesim yapılması için ayarlanır. Basım işlemi tamamlandıktan sonra,  kağıdın üstüne şeffaf kaplama yapılır. Arka bölüme ise sıvama tekniğiyle mıknatıs yapıştırılır. Seçilen bıçak ile kesim yapıldıktan sonra magnet baskısı tamamlanmış olur ve kutulanır. Sizin tercihinize göre magnet çeşitleri arasından basım esnasında damlalı, bloknotlu ve çerçeveli magnet de oluşturulabilir.

Magnet baskısı yapılırken çoğunlukla kuşe veya Amerikan Bristol kağıtlar tercih edilir. Ofset baskı yapılarak 4 renk veya ekstra renkler kullanılır. Magnette ağır bir malzeme kullanıldığında, arkasında kullanılan mıknatısın kalınlığı artar.Bloknotlu  magnetlerde sayfa sayısı,termometreli magnetlerde ise eklenen malzemelerin ücreti ek olarak fiyatlandırmaya eklenir.    

Magnette Mıknatıs Boyunun Önemi

Magnetlerde mıknatıslar 0.45-0.50 mikron seviyesinde kullanılır. Magnetlerin kullanım alanları gittikçe genişlemektedir. Magnetler bugün arabalarda da kullanılır bu tarz magnetlerde 1 mikron üstü mıknatıs kullanılmalıdır. Bu sayede araç hareket halindeyken magnet yerinden çıkmaz. Magnetler reklam ve promosyon ürünleri için çok önemlidir.      

Magnet Basımında Matbaanın Önemi

Magnet basımında matbaanın önemi çok büyüktür. Magnet basımındaki en önemli sorunlar basımdan kaynaklanır. Bu sorunlardan bazıları yapılan şeffaf kaplamanın kağıttan ayrılması, mıknatısın yapışma özelliğinin az olmasıdır. Bu yüzden baskıya alınacak yüzeyin, baskı esnasında kalın kağıt kullanılması, kullanılan mıknatısın 0.45 mikronun altında olmaması gerekir.     

Magnet Tasarımınız Nasıl Olmalı?

Magnetleri, firmaları temsil eden ve kişileri yansıtan reklam araçları olarak düşünebiliriz. Genelde sucu magnet basımı,buzdolabı magneti baskı gibi tasarımlarda firma bilgileri,adres ve sloganlar görürüz. Magnetlerin herkesin buzdolabında,arabasında mutlaka en az bir tane bulunduğunu belirtmek isterim.Oval kesim magnet hediyeniz için güzel bir tasarım olabilir.Her alanda tercih edilen magetler  reklam amacı gütmenin yanında hediyelik eşya olarak da kullanılabilir.

Magnet tasarımına gelecek olursak baskı işlemleri sırasında kalite birinci basamaktır. Baskı işlemi sorunsuz bir şekilde oluşturulduktan sonra isteklere göre basılır. Magnetlerin boyutları kişinin tercihine göre belirlenebilir. Tasarım işlemleri sırasında firmanın bilgileri, sloganları, logosu gibi işlemleri girildikten sonra tasarımları kaydedilir.   

 Magnet Baskısında Nasıl Başarılı olunur  ?

Reklamlar genellikle farklı yollarla yapılabilirler. Ürünler insanların hayatına güzel şeyler katmayı amaçlar. Reklam yaparak bu güzellikleri insanlara gösterirler. Magnet basımı aşamalarının başarılı olması için dikkat edilecek önemli birkaç nokta vardır. Reklamların ya da hediyelerin en güzel ve şekilli bir biçimde yapılan yöntemlerden biri magnet baskısı yöntemidir.

Genelde buzdolabı üzerine magnet çeşitleri arasından oval kesim magnet tercih edilir. Çoğunlukla fatura tutturmak için kullanılan bu magnetler hep göz önündedir. Magnetlerle yaratıcı yöntemlerle marka bilinirliğini, mekan tanıtımını arttırmayı amaçlarlar. Magnetler kalıcı promosyon ürünlerinin ekstra kalıcılığını sağlar. Birçok firmanın reklam amaçlı kullandığı yöntemdir.        

Magnet Çeşitleri 

Magnet bilindiği üzere restoran, sucu, büfe gibi firmalar tarafından reklam amacı güderek kullanılan baskı ürünüdür. Parakende firmaların kullanımı dışında magnetler düğün, söz, kına ve nişanlarda hatıra ürünü olarak da kulanılabilir. Magnetler hemen her evde özellikle beyaz eşyalar üzerinde yerlerini alırlar. Bir reklamın ya da hediyenin en büyük amacı kendini hatırlatmak, göz önünde olmaktır. Magnet çeşitleri  bu yönden bakacak olursak aylarca göz önünde durduğundan dolayı devamlı reklam potansiyeli sağlayarak başarılı bir reklam ürünü olmuştur.
 

Standart magnet:

Magnet dediğimizde ilk akla gelenler oval kesim magnet, dikdörtgen kesim magnetler olur. Bu tarz ürünler, beyaz eşya üzerinde yer almayı bekleyen, her firma tarafından tercih edilen en standart magnetlerdir.

Takvimli magnet:

Bu tarz magnetler reklamdan çok promosyon ürünü veya düğün, söz, nişan gibi günlerde verilebilir. Firmalara ya da sizlere sağladığı en büyük ayrıcalık ise beyaz eşyanıza yapıştırmanız için, size sebep sunuyor olmasıdır.

Dereceli magnet:

Standart bir magnetten fazlasını yapmak isterseniz dereceli magneti tercih edebilirsiniz. Geri dönüt alma açısından oldukça başarılı bir magnet çeşididir.